👈 فروشگاه فایل 👉

بررسی دیدگاه های پذیرش خرید اینترنتی و عوامل موثر بر رفتار خرید اینترنتی

ارتباط با ما

... دانلود ...

بررسی دیدگاه های پذیرش خرید اینترنتی و عوامل موثر بر رفتار خرید اینترنتی

هدف ازاین پایان نامه بررسی دیدگاه های فرآیند پذیرش خرید اینترنتی و عوامل موثر بر رفتار خرید اینترنتی می باشد.

مشخصات فایل

تعداد صفحات

67

حجم

304/21 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

هدف ازاین پایان نامه بررسی دیدگاه های فرآیند پذیرش خرید اینترنتی و عوامل موثر بر رفتار خرید اینترنتی می باشد.

در سال های اخیر در خصوص استفاده و کاربرد فن آوری اطلاعات و خرید از طریق اینترنت تحقیقات و مطالعات مختلفی انجام شده است. از این رو نظریه های متعددی در این حوزه مورد استفاده قرار گرفته و عوامل موثرگوناگونی ارائه شده است که در زیر مهمترین آنها تشریح شده است:

    چنگ، چئونگ و لای (2005) در تحقیق خود به بررسی و مرور مقالات مرتبط با خرید آنلاین پرداختند. آنها با بررسی 45 مقاله مرتبط در زمینه خرید اینترنتی عواملی را شناسایی کردند که بر تصمیم مصرف کنندگان به تمایل خرید و پذیرش خرید آنلاین تاثیرگذار بودند. عواملی که در این تحقیق مورد مطالعه قرار گرفته اند بر اساس شباهت  در یافته هایشان مشخص، دسته بندی و تحلیل شده اند. آنها در این تحقیق عوامل موثر بر تمایل استفاده از خرید اینترنتی را به سه دسته اصلی تقسیم کرده-اند.

    سی.اچ. پارک و کیم  (2003) به مطالعه ارتباط میان ویژگی های مختلف خرید آنلاین و رفتار خرید مصرف کنندگان پرداختند. ویژگی-های خرید آنلاین بدست آمده متشکل از، کیفیت ظاهری وب، کیفیت اطلاعات محصول، کیفیت اطلاعات خدمات، ادراک از امنیت و آگاهی از سایت می باشد. محققان دریافتند که تعهد مصرف کنندگان به یک فروشگاه آنلاین، به طور قابل ملاحظه ای با مزایای نسبی و رضایت از اطلاعات در ارتباط است. همچنین مزایای نسبی و رضایت از اطلاعات به شدت تحت تاثیر کیفیت ظاهری وب، کیفیت اطلاعات محصول، کیفیت اطلاعات خدمات و ادراک از امنیت بودند. تأثیر مثبت تمامی متغیرها بر رفتار خرید، منجر به استفاده از اینترنت به عنوان یک واسطه خرید می شود.

    لیانگ و هوآنگ (1998) به بررسی کالاهای مناسب برای عرضه در اینترنت پرداختند. آنها با استفاده از نظریه بهای تراکنش  و با تعیین دو عامل تاثیرگذار بر بهای تراکنشِ محصول ارائه شده در وب، عدم اطمینان و اختصاصی بودن محصول ، هدف تحقیق خود را مورد آزمون قرار دادند. در واقع تمرکز تحقیق آنها بر عوامل اقتصادی برای مصر ف کنندگان در وب به جای خرید از مغازه-های سنتی است. 

فهرست مطالب

1-11 شرح واژه ها و اصطلاحات تحقیق

رفتار مصرف کننده آنلاین

2-1- 5-5-1 فرایند پذیرفته شدن فناوری

2-1-5- 5-2  دو دیدگاه کلی در فرایند پذیرش خرید اینترنتی

2-1- 5-6 خرید آنلاین

الف) مزایای خرید آنلاین

ب)  معایب خرید آنلاین

ج) خرید گروهی آنلاین

2-1-6  عوامل موثر بر رفتار خرید اینترنتی 

پیشینه تحقیق

 تحقیقات انجام شده خارجی

تحقیقات انجام شده داخلی

منابع و مآخذ

منابع فارسی    

منابع انگلیسی

👇محصولات تصادفی👇

جزوه تئوری حسابداری دکتری گزارش کار آزمایش بررسي ارتعاشي پاندول مركب و مثبت و محاسبه دوره تناوب و شعاع گراسيون ميله دانلود پاورپوینت معماری صنعتی پاورپوینت اهمیت فضای سبز در شهرسازی پاورپوینت تئوری های شهر نشینی