👈 فروشگاه فایل 👉

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش ازدواج

ارتباط با ما

... دانلود ...

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش ازدواج

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق ازدواج که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.

مشخصات فایل

تعداد صفحات

45

حجم

81/72 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش ازدواج عنوان نوشتار برای فصل دوم پایان نامه می باشد.

ازدواج يك سنت ديرينه‌ي اجتماعي است كه از زمآن‏هاي بسيار قديم، بلكه از آغاز زندگي بشر مرسوم بوده است. پيماني است مقدس كه در بين تمام اقوام و ملل و در تمام اعصار و امكنه وجود داشته و دارد. در اين پيمان مقدس، زوجين، يعني زن ومرد، زندگي مشترك را تأسيس مي‌كنند و پيمان مي‌بندند كه در كنار هم و يار و غمخوار يكديگر باشند. ازدواج براي انسان‏ها  يك نياز طبيعي است كه از آفرينش ويژه آن‏ها سرچشمه مي‌گيرد. چنان كه انسان به آب و غذا نياز دارد، در سنين خاصي به ازدواج هم نياز پيدا مي‏کند (بيابانگرد، 1382).

شاكلفورد ، (2001) در مطالعه خود با عنوان عزت نفس در ازدواج دريافت كه عزت نفس زوجين همبستگي منفي با تعارضات زناشويي و عدم رضايت از زندگي زناشويي دارد. به عبارتي زوجيني كه عزت نفس بيشتري دارند از زندگي زناشويي خود رضايت بيشتري دارند و زندگيشان پايدارتر است. در حقیقت، برداشت و قضاوتی که افراد از خود دارند تعیین کننده‌ی چگونگی برخورد آنها با مسائل مختلف است. فردی که عزت نفس پایین دارد و برای خود ارزش و احترامی قایل نیست، ممکن است دچار انزوا، گوشه‌گیری و یا پرخاشگری و رفتارهای ضد اجتماعی شود و این عوامل بر روابط زناشویی تاثیر می‏گذارد (مکی و اسمیت ،2002).

فهرست مطالب

فصل دوم مبانی نظری و پیشینه تحقیق در مورد ازدواج

1-1- 2 ازدواج    23

1-1-1-2 سبك‏هاي ازدواج    25

2-1-1-2 عوامل تهديد كننده زندگي مشترك    30

3-1-1-2 تعارضات در زندگي مشترك    31

4-1-1-2 تعارضات سازنده و مخرب    35

2-1-2 خانواده    36

1-2-1-2  وظايف خانواده    37

منابع و مآخذ

منابع فارسی    

منابع انگلیسی

👇محصولات تصادفی👇

ادبیات نظری و پیشینه تجربی نقدشوندگی سهام بهره وری منابع انسانی در فاز اجرایی چرخه حیات پروژه های ساخت و ساز شهری منبع تغذیه بدون وقفه بازاریابی و نقش بازاریابی در بانکداری نوین پاورپوینت نظریات و اندیشه های لوئيس مامفورد