👈 فروشگاه فایل 👉

 ویژگی های تشخیصی اختلال گذر هراسی بر مبنای ملاک های تشخیصی DSM-5

ارتباط با ما

... دانلود ...

 ویژگی های تشخیصی اختلال گذر هراسی بر مبنای ملاک های تشخیصی DSM-5

هدف ز این پایان نامه بررسی  ویژگی های تشخیصی اختلال گذر هراسی بر مبنای ملاک های تشخیصی DSM-5 می باشد

مشخصات فایل

تعداد صفحات

61

حجم

224/986 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

ویژگی ضروری برای گذرهراسی ترس یا اضطراب شدید و مشخص که در مواجه با طیف گسترده ای از موقعیت ها، برانگیخته می شود (ملاک الف). تشخیص نیازمند وقوع علایم در حداقل دو موقعیت از پنج موقعیت ذیل است: 1)استفاده از حمل ونقل عمومی (از جمله اتومبیل، اتوبوس، قطار، کشتی، هواپیما. 2)بودن در مکان های باز( از جمله قطعه های پارکینگ، بازار، پل ها). 3) بودن در مکان های محصور (از جمله فروشگاه ها، سالن تئاتر یا سینما). 4) در صف قرار گرفتن یا در مکان شلوغ بودن. هنگامی که ترس و اضطراب در اینگونه موقعیت ها بروز پیدا کرد، افراد به طور معمول فکر می کنند که ممکن است برخی حوادت ناگوار اتفاق افتد (ملاک ب). افراد اغلب فکر می کنند زمانی که علایم شبه وحشت زدگی یا دیگر علایم ناتوان کننده یا خجالت آور اتفاق بیفتد، گریز از این موقعیت ها دشوار است (مانند نمی توانم از این جا خلاص شوم) یا اینکه ممکن است کمک در دسترس نباشد (مانند کسی نیست که به من کمک کند). "علایم شبه وحشت زدگی " به هر کدام از 13 علامت تشخیصی برای حمله های وحشت زدگی اطلاق می شود، از جمله سرگیجه، ضعف و ترس از مردن. "دیگر علایم ناتوان کننده و شرم آور" شامل علایمی از جمله استفراغ، علایم معده ای روده ای می باشد.

مقدار ترس تجربه شده در مجاورت با موقعیت مورد ترس، متفاوت باشد و ممکن است در وضعیت انتظار موقعیت هراس آور یا مواجهه واقعی با موقعیت گذرهراسی اتفاق بیفتد. همچنین، ترس و یا اضطراب ممکن است به شکل حمله وحشت زدگی با علایم کامل باشد (به صورت حمله وحشت زدگی قابل انتظار). ترس و اضطراب هرزمان که فرد با در تماس با موقعیت هراس اور قرار می گیرد، برانگیخته می شود (ملاک ج). اگرچه افرادی که گاهی در موقعیت گذرهراسی دچار اضطراب می شوند (به طور مثال تنها یک بار از پنج دفعه ای که در صف می ایستد مضطرب می شود) به عنوان گذر هراسی تشخیص داده نمی شود. افراد به طور فعال از موقعیت ها اجتناب می کنند یا اگر توانایی اجتناب از آن را نداشته باشد، موقعیت ترس و اضطراب بسیاری را در وی برمی انگیزد (ملاک د). اغلب هنگامی که یک نفر فرد را همراهی می کند از جمله همسر یا دوست، بهتر می تواند با موقعیت های ترس آور مواجهه شود.

فهرست مطالب

3-2 طبقه بندی اختلال های اضطرابی بر مبنای 2013 :DSM-5    1

اختلال گذر هراسی    4

1-4-3-2 ویژگی های تشخیصی اختلال گذر هراسی بر مبنای ملاک های تشخیصی DSM-5    4

جدول 4-2: ملاک های تشخیصی DSM-5   برای اختلال گذر هراسی    6

2-4-3-2 همه گیری اختلال گذر هراسی    7

3-4-3-2 پیامد های عملکردی اختلال گذر هراسی    8

4-2 بررسی مفهوم شیوع شناسی    9

1-4-2 مولفه های اصلی تعریف شیوع شناسی    9

2-4-2 مفهوم میزان بروز و همه گیری در مطالعات شیوع شناسی    11

جدول 8-2 تفاوت بین همه گیری و میزان بروز    12

1-2-4-2 همه گیری    13

2-2-4-2 میزان بروز    14

3-4-2 اهمیت بافت در مطالعات شیوع شناسی    15

4-4-2 فنون مناسب در مطالعات شیوع شناسی    16

5-2 شیوع شناسی اختلال های روانپزشکی    16

6-2 شیوع شناسی اختلال های روانپزشکی در ایران    18

7-2 شیوع شناسی اختلال های اضطرابی    21

8-2 تفاوت های بین فرهنگی در همه گیری اختلال های اضطرابی    22

9-2 وابسته های اجتماعی جمعیت شناختی همه گیری اختلال اضطراب اجتماعی    24

پیشینه تحقیق    25

منابع فارسی:    58

👇محصولات تصادفی👇

ادبیات نظری و پیشینه تجربی آزمون مبانی نظری و پیشینه تحقیق سبک های مقابله 51 صفحه مبانی نظری و پیشینه تحقیق راهبردهای مقابله ای 31 صفحه پرسشنامه طراحی الگوی مناسب و تبلیغات برای کالای منتخب ایرانی پاورپوینت عمارت چهل‌ستون قزوین