👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت پیچ و مهره و گل میخ ؛ نکات کاربردی پیرامون آن

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت پیچ و مهره و گل میخ ؛ نکات کاربردی پیرامون آن

پاورپوینت پیچ و مهره و گل میخ‌ در43 اسلاید برای کاربران عزيز در نظر گرفته شده است و شما می توانيد در صورت تمايل اين پاورپوينت را دانلود نماييد.کاربران عزيز توجه داشته باشيد هنگام دانلود فايل از مرورگر internet explorer استفاده نکنيد تا با مشکل روبه رو نشويد.

مشخصات فایل

تعداد صفحات

43

حجم

695/861 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پیچ و مهره و گل میخ؛ نکات کاربردی پیرامون آن

 برای اتصال قطعات در صنایع مختلف از روش‌های متفاوتی مانند چسب، میخ، پرچ، بست، جوش، پیچ و مهره و … استفاده می‌شود که اتصال پیچ و مهره‌ای جزء پرکاربردترین موارد در صنعت فلزات است و همچنین در صنایع دیگری مانند صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، آب و فاضلاب، سد سازی و … نیز جزو پرکاربردترین اتصالات است.

پیچ و مهره چیست و چه کاربردهایی دارد؟

پیچ ابزاری میله‌ای شکل و از جنس فلز است که سر آن انواع مختلفی از جمله سر شش گوش، آلن، هرز گرد، سر مته‌ای، اتاقی، استوانه‌ای، سر خزینه، خروسکی، چوب و … دارد و همچنین دارای اشکال گوناگون و شیار‌های دورانی شکل منظم است و درکل در صنعت می‌توان آن را به هر شکل و فرمی در آورد. مهره هم ابزاری است فلزی- حلقوی و دارای اشکال هندسی با شیار‌های دورانی منظم که همراه با پیچ برای اتصالات در امور مختلف به هم چفت می‌شوند. پیچ و مهره برای اتصال قطعات صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد و بیشترین زمینه کاربرد آن نیز در زمینه‌ی صنعت است. استفاده از پیچ و مهره بیشتر برای مواردی استفاده می‌شود که در آینده بتوان در صورت لزوم آن قطعات را جداسازی کرد.

تاریخچه پیچ و مهره

در حالی که بعضی بر این باورند که تاریخچه پیچ و مهره به حدود ۷۴۵-۶۸۱ سال قبل از میلاد بر‌می‌گردد و مخترع آن را ارشمیدس می‌دانند؛ اما بعضی دیگر برادران وایت را در سال ۱۷۶۰ مسئول به ثبت رساندن دستگاه پیچ و مهره (دستگاه تولید پیچ‌  اولیه و ابتدایی) می‌شناسند. این پیشرفت‌ها در سال ۱۷۶۰ تا ۱۸۰۰ توسط برادران وایت و مادسلای به موضوعی مهم و بحث برانگیز به دلیل افزایش قابل توجه اتصالات پیچی تبدیل شد؛ تا اینکه پس از پیشرفت‌های بعدی برای تولید انبوه و تولید دستگاه‌های اتوماتیک پیچ در قرن ۱۹ متداول‌ترین شکل‌های سرپیچ، چاک دار، مربعی و شش گوش تولید شدند.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت مبحث اختلال نوشتن درس اختلالات یادگیری پاورپوینت آلودگی به واروا در زنبوران عسل بررسی مرور زمان در حقوق ایران پایان نامه کارشناسی پژوهشگری با عنوان بررسی عوامل موثر بر مشارکت سیاسی زنان پاورپوینت آفات گیاهی