👈 فروشگاه فایل 👉

دانلود چارچوب نظری و پیشینه پژوهش عزت نفس 49 صفحه

ارتباط با ما

... دانلود ...

دانلود چارچوب نظری و پیشینه پژوهش عزت نفس 49 صفحه

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق عزت نفس که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.

مشخصات فایل

تعداد صفحات

49

حجم

75/791 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

چارچوب نظری و پیشینه پژوهش عزت نفس عنوان این نوشتار است که در آن مبانی نظری و پیشینه تحقیق تشریح و بررسی می شود. عزت نفس عبارت است از احساس ارزشمند بودن. این حس، از مجموع افکار، احساس‌ها عواطف و تجربیات‌مان در طول زندگی ناشی می‌شود. افرادی که احساس خوبی نسبت به خود دارد، معمولاً احساس خوبی نیز به زندگی دارند. آن‏هامی‏توانند با اطمینان، با مشکلات و مسئولیت‌های زندگی مواجه شوند و از عهده‌ی آن‏ها برآیند (حسینی، 1382). عزت نفس را می‏توان عقیده‌ای که فرد درباره مجموعه توانایی‌ها و شایستگی‌ها و ویژگی‏های خود دارد تعریف کرد. به طور کلی میزان عزت نفس، در طول دوره نوجوانی، به استثناء مواقعی که در محیط دگرگونی‌های مهم رخ می‏دهد، به همراه سن افزایش می‌یابد. البته، بین دختران و پسران از نظر تحول عزت نفس تفاوت‌هایی وجود دارد (گنجی، 1376 به نقل از دوراهکی، 1392).

عزت نفس چیزی به مراتب بیش از احساس خود ارزشمندی است. به طور دقیق عبارت "نفس" یعنی: 

1.    اعتماد به توانایی خود در اندیشیدن و اعتماد به توانایی خود در کنار آمدن با چالش‌های اولیه‌ی زندگی است. 

2.    اعتماد به حق خود برای موفق و شاد بودن است، احساس ارزشمند بودن و شایسته بودن است. 

داشتن حق ابراز نیازها و خواسته‌هاست. تمایل به رسیدن و نیل به ارزش‌ها و برخوردار شدن از ثمرات تلاش‌های خویشتن است (ناتایل براندن، 1380). داویس  (1990) معتقد است که عزت نفس یعنی این‏که فرد تا چه اندازه خود را با ارزش احساس کند. عزت نفس شامل احترام و رضایتمندی فرد از خودش است (دوراهکی، 1392).

فهرست مطالب

1-6-1-تعريف مفهومي عزت نفس

1-6-2-تعريف عملياتي عزت نفس

1-5-1-2  شكل‏گيري عزت نفس

2-5-1-2  اصول عزت نفس    

3-5-1-2 منابع عزت نفس چيست؟

4-5-1-2  پيامدهاي ناشي از عزت نفس پايين

2-8-پيشينه پژوهشي درمان عزت نفس    

1-6-1-6- . پژوهش های داخلی:

1-6-1-6- 2-3-3-2. پژوهش های خارجی:

منابع

منابع فارسي    

منابع انگليسي

👇محصولات تصادفی👇

ماهیت مدارس هوشمند و پیشینه هوشمندسازی مدارس در ایران و جهان مبانی نظری و پیشینه تحقیق تبلیغات موبایلی 64 صفحه پاورپوینت بررسی استانداردهای خدمات پس از فروش حل المسائل کتاب آنالیز والتر رودین فایل اتوکد طراحی سینما